Marzysz o własnym domu, ale obawiasz się ukrytych kosztów? W takim razie umów się z rzeczoznawcą budowlanym na inspekcję nieruchomości. Specjalista wychwyci niepokojące objawy, wskazujące na nieprawidłowo wykonane fundamenty, awarie instalacji, czy uszkodzenia stolarki okiennej i drzwiowej. Skontaktuj się z ekspertem, który pozwoli Ci uniknąć niespodzianek finansowych!

Inspekcja domu z rzeczoznawcą budowlanym

Planujesz zakup domu? Jeśli chcesz uniknąć nietrafionej inwestycji w nieruchomość, skorzystaj z pomocy eksperta. Specjalista wykryje wszelkie wady, których usunięcie wiązałoby się z kosztownym remontem. Sprawdź, dlaczego powinieneś nawiązać współpracę z rzeczoznawcą budowlanym!

Ekspert budowlany zaznacza, że to, jak będzie wyglądać inspekcja domu, zależy od jego stopnia wykończenia. W przypadku nieruchomości w stanie deweloperskim specjalista sprawdzi kąty proste w łazience i miejscu przewidzianym na zabudowę kuchenną. Oprócz tego rzeczoznawca oceni płaszczyznę posadzek. Jeśli chcesz kupić dom na rynku wtórnym, specjalista zmierzy wilgotność pod płytkami łazienkowymi. Może ona wskazywać na nieszczelność brodzika lub awarię rur, co wiąże się z kosztownym remontem.

Ocena techniczna nieruchomości – klucz do udanej inwestycji

Kiedy warto umówić się na spotkanie z rzeczoznawcą budowlanym? Niezależnie od tego, czy chcesz kupić nieruchomość na rynku pierwotnym, czy wtórnym, skorzystaj z pomocy eksperta. Specjalista dysponuje kamerą termowizyjną, która przekształca promieniowanie podczerwone na obraz widziany na wyświetlaczu. W ten sposób może wykryć ewentualne mostki cieplne i wycieki, a następnie oszacować koszty remontu. 

Dlaczego warto wykonać inspekcję domu z rzeczoznawcą budowlanym? Specjalista zbada szczelność instalacji gazowej, weryfikuje dokumentację techniczną, a także oceni jakość materiałów i stan ich zużycia. Ekspert określi stan instalacji wodnej i elektrycznej, a następnie sprawdzi wentylację. Rzeczoznawca dodatkowo obejrzy elewację pod kątem spękań i innych uszkodzeń. Dzięki temu stwierdzisz, czy stan nieruchomości jest zadowalający.  

Zakup domu z rzeczoznawcą budowlanym – uniknij ukrytych kosztów

Zanim podpiszesz umowę kupna-sprzedaży nieruchomości, skontaktuj się z rzeczoznawcą budowlanym. Ekspert nie tylko oceni stan techniczny, ale też pomoże Ci wynegocjować lepszą cenę. Jeśli specjalista dostrzeże jakieś usterki, zaproponuje sposób naprawy i oszacuje koszty. W ten sposób możesz zadecydować, czy chcesz kupić daną nieruchomość, czy szukasz dalej. 

Jeśli chcesz kupić dom na rynku wtórnym, koniecznie skonsultuj się z rzeczoznawcą budowlanym. Specjalista przeanalizuje dostępne dokumenty, w tym dziennik budowy i książkę obiektu budowlanego. Zastanawiasz się, dlaczego warto sprawdzić stan nieruchomości z rzeczoznawcą budowlanym? Ekspert ustali, czy właściciel regularnie przeprowadzał kontrole okresowe budynku. Specjalista zbada stan ścian i stropów pod kątem wilgoci, pęknięć, rys, zagrzybienia oraz pleśni. Dodatkowo sprawdzi stolarkę okienną i drzwiową, aby wykryć ewentualne odpryski i uszkodzenia. Rzeczoznawca oceni też ryzyko osiadania budynku. Może również podpowiedzieć, jak je zminimalizować. 

Inspekcja domu – na co zwrócić uwagę

Rzeczoznawca budowlany sprawdzi jakość użytych materiałów, a w razie potrzeby wyliczy wytrzymałość elementów konstrukcyjnych. Oprócz tego specjalista oceni stan techniczny:

  • pokrycia dachowego, 
  • bramy i podjazdu,
  • instalacji (wodnej, gazowej, elektrycznej i piorunochronnej),
  • stolarki okiennej i drzwiowej,
  • ścian, stropów i podłogi.

Współpraca z rzeczoznawcą budowlanym – zalety

Jeśli rzeczoznawca budowlany wykryje wady w domu w stanie deweloperskim, musi je wpisać do protokołu odbioru. Dzięki temu klient domagać się naprawienia usterek, wymiany lub obniżenia ceny. W niektórych przypadkach warto rozważyć odstąpienie od umowy. Z drugiej strony wykrycie wad w nieruchomości, pochodzącej z rynku wtórnego, pomoże wynegocjować lepszą cenę.

Zastanawiasz się, czy warto dokonać inspekcji domu z rzeczoznawcą budowlanym? Zdecydowanie tak, ponieważ specjalista wykryje usterki, które nie rzucają się na pierwszy rzut oka.  W ramach usługi możesz oczekiwać rzetelnego raportu, potwierdzającego wady budynku i sposoby ich naprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − osiem =